18 oktyabr 2017 yilda  tarihiy unitilmas voqea sodir bo’ldi -  Yevropa tiklanish taraqqiyot banki 100 mln dollardan ortiq bo’lgan O’zbekistondagi birinchi ikki loihani qo’llab quvvatladi.
«Agromir Juice» Qo’shma korhonasiga 10 mln dollar miqdorda kredit ajratishga rozilik berildi.  Ushbu kredit mablag’ini Samarqand viloyatida zamonaviy ombor ko’mpleksi qurishga yo’naltirishni rejalashtirmoqdalar. U yagona boshqarish tizimini joriy etish va ko’mpaniya ishlab chiqarish samarasini yuqori darajada bo’lishiga ko’mak beradi.

18 октября 2017г. состоялось историческое и беспрецедентное событие -  Европейский банк реконструкции и развития одобрил финансирование первых двух проектов в Узбекистане более чем на 100 млн долларов.
Совместному предприятию «Agromir Juice» одобрено выделение кредитной линии в размере 10 млн долларов.  Этот кредит планируется направить на строительство современного складского комплекса в Самаркандской области. Он будет способствовать внедрению единой системы управления и повышению производственной эффективности компании.