2000 yili 101-maktabda o’qishni boshladim. Maktabni tugatgandan so’ng, 2009 yili Toshkent aloqa kasb-hunar kollejiga kirdim va 2012 yili uni tugatdim.
Kollejdagi o’qishim tugashiga bir yil qolganda, ishlab qo’shimcha pul topish maqsadida men zo’r berib kelajagi bor ish qidira boshladim.
Shunday qilib, 2013 yili men o’zimni savdo sohasida sinab ko’rishimga imkon topildi. Menga «Agromir» kompaniyasini tavsiya qildilar. Mehnat stajim PS1 jamoasida stajyor (tajriba muddatini o’tayotgan kishi) sifatida boshlandi. Men uchun stajyorlik (tajriba orttirish uchun belgilangan muddat ) qiziqarli edi. Ochiq va kirishimli kishi bo’lganligim sababli, men hamkasblarim bilan tezda til topishib ketdim va kollektiv bilan do’stlashib oldim. Muvaffaqiyatli o’tgan ikki haftalik stajyorlik va oldimizga qo’yilgan vazifalarni bajargandan keyin men shuni tushunib yetdimki, men bu kompaniyaga doimiy asosda ishga kiraman. Va meni Agromir kompaniyasining o’sha PS1 savdo jamoasiga merchandayzer lavozimiga ishga qabul qilishdi.
Bu lavozimda ishlar ekanman, men bir vaqtning o’zida DSPM treningidan (savdo shahobchalarini mahsulot bilan ta’minlash bo’yicha trening, distributsiya, shelving, pressing, merchendayzing ba hokazo) o’tdim. Menga yangi bilimlarni o’zlashtirish yoqib qoldi, har bir narsaga o’rganish men uchun oson edi, chunki yaxshi kollektiv va samimiy muhit menga yangi lavozimga moslashishda yordam berdi, hamma xodimlar, hattoki qo’shni bo’limdagi hamkasblarim ham menga yo’l ko’rsatib turishdi. 6 oy davomida men a’lo natijalar ko’rsatdim, biroq men kompaniyaga yanada ko’proq foyda keltirish va karyera zinapoyalari bo’ylab ko’tarilishni istar edim. Shu vaqtda savdo vakili lavozimiga bo’sh ish o’rni paydo bo’ldi, biroq menda bu lavozimni egallash uchun yetarlicha malaka va tajriba yo’q edi, ammo juda katta xohish va jizzakilik bor edi. Bu lavozim «Xoreka» bo’limida bo’lib, bu bo’limga men tanishish sharafiga muyassar bo’lgan Blednix Yevgeniy rahbarlik qilardi. Xuddi ana shu inson menga savdo vakili lavozimida o’zimni sinab ko’rishga imkon berdi, ammo shunday shart qo’ydi, agar ikki oy davomida reja bajarilmasa, men yana merchendayzer lavozimiga qaytishim kerak. Men hududni qabul qilib oldim, supervayzerdan topshiriq va vazifalarni oldim va birinchi oy rejani bajardim va kompaniyaning eng yaxshi savdo vakillari beshligiga kirdim. Ikkinchi oyda esa savdo vakillari uchun motibatsiya dasturida yutib olish nasib qildi. Ikki oylik muddat tugagandan so’ng mening natijalarim a’lo darajada bo’ldi va meni savdo vakili lavozimiga tasdiqlashdi. Men har oy o’z oldimga qo’ygan maqsad va vazifalarga erishishga harakat qilardim. Ushbu lavozimda bo’lgan 2,5 yillik davrimda men o’zimni oddiy xodim deb emas, balki kompaniyaning bir qismi deb bildim. Keyin esa savdo vakillari uchun o’qish boshlandi, bunda bizlar «Tashrifning yetti qadami», «Mijoz bilimi», «Ishonchli savdo hajmi» deb ataluvchi umumiy nom ostidagi munosabat ko’nikmalari, treninglardan o’tdik, shuningdek bizlar bir vaqtning o’zida Excel bo’yicha kurslarda ham o’qidik. O’qish yakunlari bo’yicha eng yaxshi natijalarga erishgan uch nafar savdo vakili team-lider o’rni uchun kurashdilar. Va meni OSDO jamoasiga team-lider qilib tayinladilar. Uch oydan so’ng tijorat direktori bilan suhbatdan keyin meni supervayzer lavozimiga o’tkazishdi.
Shunday qilib, hozirgi vaqtda men PS2 jamoasida supervayzer lavozimida muvaffaqiyatli ishlab kelmoqdaman. “Agromir” kompaniyasi bu na faqat odamlarni ishlash uchun qabul qiladigan odatdagi kompaniya, balki ularning rivojlanishiga ham yordam beradi. Shuningdek, “Agromir” kompaniyasi qiziqarli va foydali treninglardan tashqari turli ko’ngilochar tadbirlar ham o’tkazadi, ya’ni butun kollektiv na faqat yaxshi ishlashni biladi, balki yaxshi dam ham oladi. Bu men faol qatnashadigan tabiat qo’yniga korporativ chiqishlar, yangi yil kechalari, futbol bo’yicha chempionat va boshqa tadbirlar. Futbol chempionatida men jamoa sardori bo’lib saylandim.
Menga mening ishim va mening kollektivim juda yoqadi. Va men Agromirning bir qismi ekanligimdan katta faxr tuyg’usini his etaman!

Я, Рахманов Ясин Абдусаттарович, родился 18 мая 1993 года. После окончания школы,  в 2009 году я поступил в Ташкентский профессиональный колледж связи.
За год до окончания учебы в колледже, занимаясь сдельными подработками, я усиленно искал перспективную работу.
И так, в 2013 году мне представился шанс попробовать себя в продажах в компании «Agromir».
Мой трудовой стаж начался в качестве стажера в команде PS1. Являясь человеком открытым и коммуникабельным, я быстро нашел общий язык с коллегами и подружился с коллективом. Через две недели успешной стажировки и выполнения поставленных задач, я понял, что хотел бы устроиться на постоянную основу в эту компанию. И меня  утвердили на должность мерчендайзера в той же торговой команде PS1.
Работая мерчендайзером, параллельно я прошел тренинг DSPM (тренинг по обеспечению товара в торговые точки, дистрибуция, шелвинг, прайсинг, мерчендайзинг и т.п.). Мне нравилось получать новые знания, мне было легко всему учиться, потому что хороший коллектив и дружественная атмосфера помогли мне адаптироваться на новой должности, мне подсказывали все сотрудники, включая коллег из соседних отделов. На протяжении 6 месяцев я показывал отличные  результаты, но мне хотелось приносить еще больше пользы компании и идти по карьерной лестнице. В тот момент появилась свободная вакансия на должность торгового представителя. Однако у меня не было достаточного опыта и навыков для того, чтобы занять эту должность, но было очень большое желание и амбиции. Эта должность была в отделе «Хорека», где руководителем отдела был Бледных Евгений. Именно он дал мне шанс попробовать себя в должности торгового представителя, но поставил условие, что при невыполнении плана в течение двух месяцев, мне придется вернуться на должность мерчендайзера.
Я принял территорию, получил цели и задания от супервайзера и в первый месяц выполнил план и попал в пятерку лучших торговых представителей компании. А второй месяц мне удалось выиграть в программе мотивации для торговых представителей. По истечению 2 месяцев итоги моих результатов были отличными и меня утвердили на должность торгового представителя. Я старался каждый месяц достигать поставленных целей и задач.
За 2,5 года, будучи на данной должности я уже ощущал себя не просто работником, а частью компании. Далее началась учеба для торговых представителей, в которой мы проходили тренинги: «Семь шагов визита», «Знание клиента», «Формат убедительных продаж», обучение по программе Excel.
По итогам учебы три торговых представителя по лучшим результатам боролись за место team-лидера. И меня назначили team-лидером в команде OSDO. Через три месяца после собеседования с коммерческим директором я был переведен на должность супервайзера.
В данный момент я успешно работаю в должности супервайзера, команды PS2. Компания “Agromir” не просто компания, которая набирает людей для работы, но и помогает им развиваться. Также, помимо интересных и полезных тренингов компания “Agromir” проводит различные развлекательные мероприятия т.к. весь коллектив умеет не только хорошо работать, но и хорошо отдыхать. Это корпоративные выезды на природу, новогодние вечера, чемпионат по футболу и другие мероприятия, в которых и я активно принимаю участие. В футбольном чемпионате я был выбран капитаном команды.
Мне очень  нравится моя работа и мой коллектив. И я испытываю большую гордость, что я являюсь частью Агромира!