Toshkentda shaxmat boyicha 8-18 yosh o‘yinchilar orasida, TM «Bliss» homiyligidagi Osiyo Chempionati 2017 boshlandi. Ushbu chempionatda Hindiston, Eron, Qozoqston, Vyetnam, O‘zbekiston va boshqa osiyo mamlakatlaridan eng kuchli o‘yinchilar qatnashishdi.
Le Grand Plaza mehmonxonasida bo‘lib o‘tgan tantanali ochilishdan so‘ng birinchi tez o‘yinlar ham bo ‘lib o‘tdi. O‘yinlar shveytsar sxemasi b‘oyicha bo`lib o`tdi: 15 daqiqali nazorat vaqti va har bir qadamga 10 soniyalik 7 bosqich. Natijada bizning yosh iste’dodlarimiz 10 medal sovrindori bo‘lishdi: 3 oltin, 4 kumush va 3 bronza. Biz ularning natijalaridan o‘z mamnuyatimizni bildirgan holda ularga 10 aprelda yakunlanadigan chempionatda omad tilab qolamiz!

В Ташкенте начался Чемпионат Азии по шахматам 2017 среди юниоров 8-18 лет и ТМ "Bliss" выступает спонсором этого знаменательного события. В нём принимают участие сильнейшие игроки стран Азии, в том числе из Индии, Ирана, Казахстана, Вьетнама и Узбекистана.
Торжественное открытие состоялось 1 апреля в отеле Le Grand Plaza, после которого были проведены первые игры по быстрым шахматам. Они прошли по швейцарской схеме: 7 туров с 15-минутным контролем времени и 10 секундами на каждый ход. В результате юные таланты нашей Республики завоевали 10 медалей: 3 золотые, 4 серебряные и 3 бронзовые! Мы очень рады за ребят и желаем им дальнейших побед в чемпионате — он завершится 10 апреля!