"AGROMIR" kompaniyalar guruhi sog'lom turmush tarzini qo'llab-quvvatlaydi va O'zbekistondagi turli sport turlarini rivojlantirishga xizmat qiladi! O'tgan yildan boshlab Bliss markasi O'zbekiston Shaxmat Federatsiyasi rasmiy homiysi bo'lib, u "CentralChessClub" MChJ ko'magida va O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport ishlari vazirligi bilan hamkorlikda 2019 yil 11-19 mart kunlari O'zbekistonning birinchi grossmeysteri Georgiy Agzamov xotirasiga bag'ishlangan "Toshkent-OPEN"ning 13-chi turnirini o'tkazdi. Musobaqalar Shveytsariya tizimi bo'yicha 9 turda A va B guruhlarida o'tkazildi. O'zbekiston shaxmatchilari yuqori natijalarga erishib, barcha nominatsiyalar bo'yicha asosiy o'rinni egallashdi. Ta'kidlash joizki, turnirda O'zbekistonning eng kuchli shaxmatchilari ishtirok etishib, ularning ichida mamlakatimiz iqtidorli shaxmatchilari vatanimizni faxr bilan namoyon etishgani bizlarni beqiyosa quvontirdi.
"AGROMIR" kompaniyalari guruhi va "BLISS" savdo belgisi ushbu sportga mamlakatimizda yanada yuksalishni va jahon reytingida yangi munosib o'rinlarga ega bo'lishni tilab qoladi.

Группа компаний ”AGROMIR” поддерживает здоровый образ жизни и рада содействовать развитию разных видов спорта в Узбекистане!
С прошлого года торговая марка «BLISS» является официальным спонсором Федерации Шахмат Узбекистана, которые при поддержке ООО “Central Chess Club” и совместно с Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан с 11 по 19 марта 2019г. провели 13-й турнир "Ташкент-OPEN", посвященный памяти Георгия Агзамова - первого гроссмейстера Узбекистана.
Соревнования проводились по швейцарской системе в 9 туров в двух группах: А и Б. Высоких результатов достигли шахматисты Узбекистана, заняв ключевые места по всем номинациям.
Важно отметить, в турнире участвовали самые сильные шахматисты Узбекистана и мы рады, что талантливые шахматисты нашей страны с гордостью представили Родину.
Группа компаний ”AGROMIR” и торговая марка «BLISS» желают дальнейшего процветания данному виду спорта и достижения новых заслуженных высоких мест в мировых рейтингах.