- Salom - bolalar ovozi
- Bliss aksiyasida ishtirok etdingizmi? SMS-xabar orqali sharbat qopqog'idan olingan raqamni yubordingizmi?- xodim o'z savolini takrorlaydi.
- Ha, SMS yuborganmiz. To'rt qopqoq bor edi, barcha raqamlarni jo’natdik.
- Hozir qopqoqchalaringizni ko’rishingiz mumkinmi? 3N bilan boshlangan raqamingiz bormi?
- Hozir ko'rayapman ...
Bolani nafasi va qopqoqchalar ovozi eshitiladi
-"Bor," - nihoyat deydi u.
- Iltimos, uni bizga ayting.
Bola xarflar va raqamlarni qunt bilan gapiradi. Biz hammamiz ekranga qaraymiz. Mos keladi.
- Tabriklaymiz! Siz Blissdan televizor yutdini qo'lga kiritdingiz! - deydi xodim tantanali ravishda
Telefonda sukunat
"Rahmat," - deb chug’urladi bolakay. Va birdan aloqani ikkinchi tomonida uyida kimgadir qaratilgan chinqiriq ovozi eshitiladi :
- Aaaaayayeeeeee !!! Bizga televizorni berishadimmmmi !!!!
Kulamiz. Bu bolakayni chinqiriq ovozidan hursand bo’lib kettik, xuddi u mas, biz o'zimiz yutib olganimizdek.
Biz iste'molchi ma'murlari sifatida, kuzatuvchilar tomonidan navbatdagi Bliss-dan sovrinlar o'yiniga taklif qilingan edik. Biz har tomonlama va aniq jarayonlarga tegishli savollar berib, har bir harakatlar uchun tafsilotlarni aniqlab o’yinni kuzatdik. Chunki, jamoat bizdan so'rashini bilardik.
Xo'sh, aksiyani mohiyati nimada anglatadi?
Siz har qanday Bliss aksiya belgisi bilan sharbatlarini sotib olasiz. Qopqoq ostidagi kodini ko'rib va SMS orqali 7889 qisqa raqamiga yuboring. Har haftaning dushanba kunlari o’yinlar o’tkaziladi. Qancha ko'p miqdorda sharbatlar sotib olasiz, shuncha yuboriladi.
BLISSPROMO.UZ saytida QOIDALAR
Tezkor muloqot +998781417889
Qanday sovg'alar beriladi?
Harhafta, sharbat ichgan kishi Bliss qozonadi:
1) 10 000 000 so'm (taxminan 1200 dollar!)
2) Televizor
3) Sovutgich
4) Planshet
5) smartfon
6) har bir telefon uchun 10 000 so'm (har hafta 1000 kishi birdaniga yutib olishadi)
Barcha mukofotlar ko'rib chiqildi, hamma narsa joyida. Televizor 40 inchey diagonali, katta. Sovutgich, planshet, smartfon ham ajoyib modellaridan. Barcha tovarlar Samsung brendlaridan.
O'yin qanday o'tkaziladi?
Ko'plab mas'ul shaxslar katta konferentsiya xonasiga to'planishadi. Bu yerda, xodimlar, menejerlar va kuzatuvchilar. O’yinni boshqaruvchi operatorning barcha harakati katta ekranda efirga uzatiladi.
Musobaqa operatorida ikkita vosita: SMS orqali yuborilgan barcha kodlar va ular yuborgan telefon raqamlari kiritilgan jadval. Mana, bu dastur. O'yinning eng oxirida tasvirlangan:
Ikkinchi vosita - bu Rendom, chunki tasodifiy raqamni Internet orqali ma'lum bir oraliqda chiqaradi, o’yinalayotgan SMS miqdori /qopqoqlar ostidagi raqamlar.
Operator «Generate» tugmasini bosadi va tasodifiy raqamni beradi. Ushbu raqam jadvaldagi sovrin nomiga qarshisiga kiritiladi. Dastur tezda ushbu raqam ostida kiritilgan telefon raqamini va qopqoq kodini topadi. Hammasi oydin. Kimning raqami ko'rsatilsa, u sovrinni qo'lga kiritgan bo’ladi.
Va har bir sovrin uchun. Barcha harakatlar protokolda batafsil qayd etiladi va ular o'yinning shartlari bajarilgan deb rozi bo'lishsa, hammasi imzolarini qo'yishadi.
Biz har bir sovrin o’yinalishini kuzatdik. Har bir yutiq egasiga bizni oldimizga qongiroq qilishdi.
Yutuq o’ynalmagancha qopqoqlarni tashlamang!
Ikkita voqea bo'lganini tasavvur qiling, odamlar yutub olganlar va ularni tanlov tashkilotchilari chaqirishganda qopqoqchalar yo'qotilgan edi. Mukofot olishmaydi. Chunki ularning dalillari yo'q. SMS-kodlar tanlash yoli bilan yuborilmasligi uchun, bu maxsus tarzda amalga oshiriladi, shuning uchun butun hafta dushanba kunigacha qopqoqlarga e'tibor bering. Natijalar ma'lum bo'lmaguncha. Va sizga Blissdan qo’ng’iroq qilib aytishsin:
- Siz yuttingiz, sharbatlaringizni qopqoqchalarini olib keeling
Siz nimani yodda saqlashingiz kerak?
Faqat ushbu haftada yuborilgan SMS-xabarlar o’ynaladi. Ya'ni, agar qopqogingiz yutuqli bo’lmasa, keyingi hafta u o'ynalmaydi. Yana bir boshqa sharbatni ichishingiz kerak. Nima uchun bitta sharbat? Ko'p ham bo'lishi mumkin. Bir raqamdan kodlarning soni cheklangan. Sog'lik uchun mazali sharbatlarni ichingiz, o'ynang va yutib oling:
Aksiya shartlari va kodni jo'natish raqamlari to'g'ridan-to'g'ri paketga yoziladi. Siz hato qilmaysiz
Barcha nohush holatlar va Bliss tavsiyalari haqida
"Istemolchi" guruhida boshqa kompaniyalarning qopqoqlar aksiyasi haqida gapirilgan. O'shanda do'konlarda sotuvchilarni idishalarni olib, ochib, kodni ko'rib, ularni yopib qo'yib va ularlarni qayta tokchaga qo'yishdi. Xaridor sotib olgach kodni jo'natishga harakat qildi, lekin kod qabul qilmadi. Chunki uni allaqachon sistemadan ro’yhatdan o’takazilgandi. Biz bu haqda Bliss xodimlaridan so'radik. Bu holat qayta takrorlanmaydimi?
Bliss taqdim etayotgan qadoqga qarang. Quyidagi fotosuratda ikkita aksiyadagi qadoq mavjud. Biri ochiq, ikkinchisi esa hali ochilmagan. Qay biri qayerda ekanligini korayapsizmi? Qopqoq ostida halqaga qarang. Ochilgan sharbatlarda halqa pasta tushib turibdi. Ochilmaydigan sharbatlarda esa, kichik halqa qopqoq bilan mahkam birlashib turibdi:
Hammasi shu. Endi hech kim sizni alayolmaydi.
Aksiyada qaysi sharbatlar ishtirok etadi?
Barcha 17 Bliss sharbatlari:
Bliss shirali olma;
Bliss pulpali shirali olma;
Bliss mayin shaftoli;
Bliss oltin o'rik;
Bliss pishgan gilos;
Bliss ekzotik ananas;
Bliss quyoshli apelsin;
Bliss multifruktga boy ;
Bliss mazzali tomat;
Bliss asalli behi;
Bliss oliyhimmat anor;
Bliss anor, gilos va olxo'ri bilan;
Bliss foydali qora smorodina;
Bliss xushbo'y yovvoyi(o’rmon) mevalari;
Bliss shirin qulupnay;
Bliss smorodina-gilosidan;
Bliss yalpiz bilan limon.
Keyingi o’yin qachon bo'ladi?
Bu o’tgan o’yinlar:
1-bosqich - 29 oktyabr
2-bosqich - 5-noyabr
3 bosqich - 12-noyabr
4-bosqich - 19-noyabr
5-bosqich - 26-noyabr
6-bosqich - 3-dekabr
Endi siz quyidagi to'rtta o’yinlarda ishtirok etasiz:
7- bosqich - 10 dekabr
8- bosqich - 17 dekabr
9-bosqich - 24 dekabr
10-bosqich - 28 dekabr
Yakshanba kuniga qadar sharbatlarni ichish va qopqoqlardan kodlar yuborish kerak.
Qanday qoidalar buzilishini biz ko'rdik?
Xo'sh, bizning nazorat natijalarimizga ko'ra, nima deyishim mumkin, azizlar? Bliss o’yinlari adolatli. Biz o'z ko'zimiz bilan boshidan va oxirigacha barchasini ko'rdik. Ma'lumotlar jadvallari, mustaqil rendom, protokollarni - hammasini tekshirdik. Hech qanday qoidalar buzilishini aniqlamadik. Topishga harakat qilsak-da.
Hatto qopqoqlarni ham tasodifan ochgandik. Aksiya belgisi bilan qadoqlarning kodlari barchasi joylarida. Har bir qopqoq ostida kodlari mavjud:
Yana 4ta o’yin oldinda. ajoyib sovg'alarning 4 ta to’plami, orasida 4 marotaba 10 milliondan, 4 ta televizor, 4 ta sovutgich, 4 ta planshet, 4 ta smartfon va 4000 ta telefon hisobini toldirish.
Albatta tadbirimizda ishtirok eting. Har biringizga eng katta narsa yutub olishingizni tilaymiz.
Biz, shaxsan, Bliss sharbatini 4 hafta ichishni va SMS orqali qopqoqdan kodlarini yuborishni qaror qildik.
Savollaringiz bo'lsa, aktsiyamizning veb-saytida yoki tezkor muloqot telefoniga qo'ng'iroq qilishingiz mumkin. Sharoitlar shu qadar sodda bo'lsa-da, sharbat qadoqlarida berilgan ma’lumotni o'qishni o’zi etarli:
Qoidalar BLISSPROMO.UZ saytida
TEZKOR MULOQOT +998781417889
O'zingizga yozib oling: dekabr oyi o’yinlari har dushanba kunlari. Yangi yilgacha.
Barchangizga omad tilaymiz. O'n millionni yutishni xohlaymiz. Yoki televizor. Yoki muzlatgich. Yoki planshet. Yoki smartfon.

Слышно как женщина зовет кого-то. Трубку берет ребенок.
-  Вы участвовали в акции Bliss? Номер с крышки сока по смс отправляли? - повторяет свой вопрос сотрудник
-  Да, отправляли смс. Четыре крышки было, все номера отправили.
- А  вы можете посмотреть сейчас свои крышечки? У вас там есть номер, который начинается с 3N?
- Сейчас посмотрю...
Слышно, как ребенок сопит и гремит крышечками
- Есть, - наконец говорит он
- Продиктуйте его нам, пожалуйста.
Ребенок старательно проговаривает буквы и цифры. Мы все смотрим на экран. Совпадает.
- Поздравляем вас! Вы выиграли телевизор от Bliss! - торжественно говорит сотрудник
В трубке тишина
- Спасибо, - шепчет ребенок. И вдруг на том конце провода раздается  визг, адресованный кому-то в доме:
- Аааааййеееееее!!! Нам дадут телевизооооор!!!!
Мы смеемся. Так радостно стало от этого детского счастливого визга, словно мы сам выиграли, а не он.
Нас, как админов Потребителя, пригласили наблюдателями на очередной розыгрыш призов от Bliss. Мы наблюдали за процессом розыгрыша пристрастно и строго, задавая вопросы и уточняя детали по каждому действию. Ибо знали, что сообщество потом с нас спросит.
Итак, в чем суть акции?
Вы покупаете любые  соки Bliss со значком акции. Смотрите под крышкой код и отправляете его через смс на короткий номер 7889. Розыгрыш каждую  неделю по понедельникам. Сколько соков купите, столько и отправляйте.
ПРАВИЛА НА САЙТЕ BLISSPROMO.UZ
ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ +998781417889
Какие дают призы?
Еженедельно,  кто-то выпивший сок Bliss выигрывает:
1) 10 000 000 сумов (это около 1 200 долларов!)
2) Телевизор
3) Холодильник
4) Планшет
5) смартфон
6) 10 000 сумов на телефон (это выигрывают каждую неделю сразу по 1000 человек)
Призы все осмотрели, все на месте. Телевизор 40 инчей диагональ, большой. Холодильник, планшет, смартфон  тоже отличных моделей. Всё бренда Samsung.
Как происходит розыгрыш?
Много ответственных людей собираются в большом конференц-зале. Здесь сотрудники, руководители и наблюдатели. Все действия оператора, ведущего розыгрыш, транслируются на большой экран.
У оператора конкурса  два инструмента: таблица, куда внесены все коды, отправленные по СМС, и номера телефонов с которых они отправлены. Вот она, эта программа. Снято в самом конце игры:
Второй инструмент - тот самый Рэндом, который выдает через Интернет случайное число в заданном диапазоне, по количеству играющих смсок/номеров с крышек.
Оператор нажимает кнопку "Сгенерировать", и Рэндом выдает случайное число. Это число вводится в таблицу напротив названия приза. Программа быстренько находит номер телефона и код с крышки, которые внесены под этим номером. Все чисто. Чей номер высветится, тот и выиграл приз.
И так по каждому призу. Все-все действия подробно заносят в протокол, и все ставят свои  подписи, если согласны с чистотой игры.
Мы проследили за розыгрышем каждого приза. И каждому победителю позвонили прямо при нас.
Не выбрасывайте крышечки до момента выигрыша!
Представляете, было два случая, когда люди выиграли. Им позвонили организаторы конкурса, а люди крышечки потеряли. И все. Приз они получить не могут. Потому что у них доказательства нет. Это сделано специально, чтобы подбором коды по смс не отправляли.Так что берегите крышки всю неделю до понедельника. Пока не станут известны результаты. И пусть вам позвонят от  Bliss  и скажут:
- Вы выиграли, берите свою крышечку от сока
Что нужно помнить?
Играют только смс, отправленные на данной неделе. То есть если ваша крышка не выиграла, то на следующей неделе она играть не будет. Придется вам пить еще один сок. Хотя, почему один? Можно много. Количество кодов с крышек с одного номера не ограничено. Пейте вкусные соки на здоровье, играйте и выигрывайте:
Условия акции и номер куда отправлять код, написаны прямо на упаковке. Не ошибетесь
Про всякие нехорошие случаи и совет от Bliss
В группе Потребитель рассказывали про акции с крышками у других компаний. Так вот там, нехорошие продавцы в магазинах брали бутылки, открывали, смотрели код, закрывали и бутылки ставили обратно на полку. А человек покупал эту бутылку, пытался отправить код, а его не принимали. Потому что в системе игры уже есть такой. Вот про это мы спросили у сотрудников Bliss. Не будет ли так у них?
Вот смотрите, что Bliss вам передает. На фото ниже, две пачки акционного сока. Одна открыта, а другая еще нет. Догадываетесь, какая где? Смотрите на колечко под крышкой. У открытого один раз сока, колечко отходит вниз. А у сока, который не открывали, колечко вплотную подходит к крышечке с кодом:
Вот и все. теперь вас никто не обманет.
Какие соки участвуют в акции?
Все 17 соков  Bliss:
Bliss сочное яблоко;
Bliss сочное яблоко с мякотью;
Bliss нежный персик;
Bliss золотистый абрикос;
Bliss спелая вишня;
Bliss экзотический ананас;
Bliss солнечный апельсин;
Bliss богатый мультифрукт;
Bliss аппетитный томат;
Bliss медовая айва;
Bliss благородный гранат;
Bliss гранат с вишней и сливой;
Bliss полезная черная смородина;
Bliss ароматные лесные ягоды;
Bliss сладкая клубника;
Bliss вишня-смородина;
Bliss лимон с мятой.
Когда следующий розыгрыш?
Вот эти розыгрыши уже прошли:
1 этап – 29 октября
2 этап - 5 ноября
3 этапа – 12 ноября
4 этап – 19 ноября
5 этап – 26 ноября
6 этап – 3 декабря
Теперь вы примете участие в следующих четырех:
7 этап – 10 декабря
8 этап - 17 декабря
9 этап – 24 декабря
10 этап – 28 декабря
Осталось каждый раз до воскресенья пить сок и отправлять коды с крышек.
Какие нарушения мы заметили?
Ну, что вам сказать, уважаемые, по результатам нашего контроля? Розыгрыш Bliss происходит честно.  Видели все своими глазами от и до. Таблицы данных, независимый рендом, протоколы - все проверили. Никаких нарушений мы не нашли. Хотя очень старались найти.
Даже крышки наугад  вскрывали. У всех пачек со знаком акции коды на месте. Под каждой крышкой есть код:
Впереди еще 4 розыгрыша. 4 комплекта классных призов, среди которых 4 раза по 10 миллионов, 4 телевизора, 4 холодильника, 4 планшета, 4 смартфона и 4000 пополнений счета на телефон.
Участвуйте в акции обязательно. Желаем каждому из вас выиграть что-нибудь самое большое.
Мы, лично, решили все 4 недели пить сок Bliss и отправлять код с крышки по смс.
Если будут вопросы, можете почитать на сайте акции или позвонить по горячей линии. Хотя условия такие простые, что и на пачке сока почитать достаточно:
Запишите себе: следующие розыгрыши по понедельникам весь декабрь. Прямо до Нового года.
Удачи вам всем. Желаем выиграть Десять Миллионов. Или телевизор. Или холодильник. Или планшет. Или смартфон.