O'zbekiston barqaror va jadal rivojlanayotgan davlatdir. Sportning rivojlantirishiga davlatda katta e'tibor berilib kelinmoqda.Bu borada, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tomonidan 2018-2022 yillarda O'zbekiston Respublikasida futbolni rivojlantirish dasturi tasdiqlandi.
"AGROMIR" kompaniyalari guruhi sportni rivojlantirishga ko'maklashib kelmoqda bo'lib, 2019 yilda Super ligada "Dinamo" futbol jamoasining homiysi bo'ldi. Birinchi Super Lig o'yinlari 9-mart kuni "Dinamo Samarqand" stadionida bo'lib o'tdi.
Dinamo Samarqand - 1960 yilda tashkil etilgan o'zbek futbol klubi. 2000 yilda Dinamo Samarqand O'zbekiston kubogi finaliga yo'llanma oldi. Bugungi kunda bu klub umid beruvchi futbol jamoasi bo'lib, unga "AGROMIR" kompaniyalar guruhi faqat g'alabalarni va yangi futbol ustunlariga erishishni tilaydi!

Узбекистан – стабильно и динамично развивающееся государство. Огромную роль в государстве уделяют развитию спорта. Президентом Шавкатом Мирзиёевым утверждена Программа развития футбола в Республике Узбекистан на 2018−2022 годы.
Группа компаний "AGROMIR" поддерживает тенденцию развития спорта и в 2019 году стала спонсором футбольной команды "Динамо" Самарканд в Суперлиге. Первая игра Суперлиги состоялась 9 марта на стадионе "Динамо Самарканд".
«Динамо» Самарканд – узбекистанский футбольный клуб, основанный в 1960 году. В 2000 году «Динамо» Самарканд выходил в финал Кубка Узбекистана. На сегодняшний день данный клуб является перспективной футбольной командой, которой группа компаний "AGROMIR" желает только побед и достижения новых футбольных вершин!