AGROMIR kompaniyalar guruhi xodimlari xalqaro darajada o‘z professional salohiyatini kengaytirishda davom etmoqda. Mikrobiolog Irina Krasilnikova, logistika mutaxassisi Azamat Olimov, shuningdek mutaxassislar Firuz Baxriev va Firdavs Baxriev Erasmus+ dasturining OFINU loyihasi doirasida Latviya Hayot Fanlari va Texnologiyalar Universitetida (LBTU) muvaffaqiyatli stajirovka o‘tab qaytishdi. Dastur doirasida treninglar, amaliy mashg‘ulotlar hamda Yevropa oziq-ovqat sanoatining ilg‘or texnologiyalari va raqamlashtirish jarayonlari bilan tanishuv tashkil etildi.
Tashrif davomida ishtirokchilar mahsulotlarni qayta ishlashning zamonaviy yondashuvlari, sensor tahlil, sifat nazorati usullari, innovatsion qadoqlash materiallari va laboratoriya texnologiyalarini o‘rgandilar. Shuningdek, ular oziq-ovqat sektorini raqamlashtirish bo‘yicha xakatonda qatnashib, Design Thinking yondashuvi asosida yechimlar ishlab chiqdilar hamda ishlab chiqarish jarayonlarida sun’iy intellekt va IT vositalaridan foydalanish imkoniyatlarini o‘rgandilar.
Biz xodimlarimizning malakasini oshirib, xalqaro tajribani o‘zlashtirayotgani kompaniyamiz va butun sohaning rivojlanishiga hissa qo‘shayotganidan faxrlanamiz. Erasmus+ dasturiga va OFINU loyihasiga kasbiy o‘sish va bilim almashish imkoniyati yaratib bergani uchun samimiy minnatdorlik bildiramiz.

Сотрудники группы компаний AGROMIR продолжают уверенно расширять профессиональные горизонты на международном уровне. Микробиолог Ирина Красильникова, специалист по логистике Азамат Олимов, а также специалисты Фируз Бахриев и Фирдавс Бахриев успешно прошли стажировку в Латвийском университете наук о жизни и технологий (LBTU) в рамках программы Erasmus+ проекта OFINU. Программа включала тренинги, практические занятия и знакомство с передовыми европейскими технологиями в сфере пищевой промышленности и цифровизации отрасли.
Во время визита участники освоили современные подходы к переработке продуктов, сенсорному анализу, методам контроля качества, изучили инновационные упаковочные материалы и лабораторные технологии. Кроме того, они приняли участие в хакатоне по цифровизации пищевого сектора, где работали над решениями, основанными на подходе Design Thinking, и познакомились с возможностями применения ИИ и ИТ-инструментов в производственных процессах.
Мы гордимся тем, что наши сотрудники активно повышают квалификацию и перенимают международный опыт, способствующий развитию нашей компании и всей отрасли. Выражаем искреннюю благодарность программе Erasmus+ и проекту OFINU за предоставленную возможность профессионального роста и обмена знаниями.