O’zbekiston Respublikasining Prezidenti Shavkat Mirziyoyev «AGROMIR» kompaniyasining faoliyati bilan tanishib chiqdi.
Bizning Samarqanddagi qayta ishlash zavodimizda uzluksiz ish bilan 450ta odam ta’minlangan, biz yiliga 60 tonn sharbat va nektar, 60 tonnaga yaqin kontsetratlarni ishlab chiqara olamiz. Xozirgi kunda biz 42 turdagi mahsulotni ishlab chiqaramiz. Bizning qadoqlovchi va ishlab chiqaruvchi sexlarimiz italyan va shveytsar texnologiyalar bilan ta’minlangan.
O’tgan yili «AGROMIR» kompaniyasining guruhi tomonidan 2,1, joriy yilning davri mobajnida esa 5,5 million dollarlik mahsulot eksport qilindi.
Yurt boshimiz sabzavot va mevalarni qayta ishlash jarayoni, tayyor mahsulotning namunalari bilan tanishdi.
«AGROMIR» kompaniyasining guruhi FMCG sohasining rivojlanishiga, shuningdek O’zbekiston Respublikasi iqtisodini mustahkamlashga qaratilgan yo’l tutmoqda.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью группы компаний «Agromir».
На нашем перерабатывающем заводе в городе Самарканде, постоянной работой обеспечены почти 450 человек, мы способны производить в год 60 тысяч тонн сока и нектара, около 6 тысяч тонн концентратов. В настоящее время мы выпускаем продукцию 42 видов. Наши производственные и упаковочные цехи оснащены итальянскими и швейцарскими технологиями.
В прошлом году группой компаний "AGROMIR" было экспортировано продукции на 2,1 миллиона, а за минувший период текущего года – уже 5,5 миллиона долларов.
Глава государства ознакомился с процессом переработки фруктов и овощей, образцами готовой продукции.
Группа компаний «AGROMIR» продолжает держать курс на развитие в отрасли FMCG, а также, всячески способствовать укреплению экономики Республики Узбекистана в целом.
Подробнее с новостью можно ознакомиться по следующей ссылке: https://president.uz/ru/lists/view/2771