Mamlakatimiz Mustaqillikga erishganidan so’ng, Respublikamiz buyuk kelajak sari dadil qadam tashlashni boshladi. Respublikamizning eng asosiy ustuvor jihatlari bu: tabiiy boyliklarimiz va farovon, kelajagi porloq davlat qurish uchun astoydil bel bog’lagan xalqimizdir. Aynan mana shu omil mamlakatimiz iqtisodiyotining gurkirab rivojlanishiga zamin yaratadi.
O’zbekiston Respublikasi mustaqilligining 28 yillik tantanasi arafasida, mamlakatimiz iqtisodiy rivojiga salmoqli hissa qo’shib kelayotgan “AGROMIR GROUP” korxonalar guruhi, direktorlar kengashi raisi Djalolov Shavkat Amonovich yuksak mukofot bilan taqdirlandilar.
Bugungi kunda “AGROMIR” meva va sabzavotlar asosida sog’lom oziq-ovqatlarni ishlab chiqaruvchi va tarqatuvchi bir qator korxonalarni o’zida birlashtirgan. Ular orasida: tabiiy sharbatlar va nektarlar, sharbat konsentratlari, meva-sabzavot pastalari, uzum va vino mahsulotlari, meva va sabzavot konservalarini ishlab chiqarish bilan shug’ullanuvchi korxonalar faoliyat ko’rsatmoqda.
Orden mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy salohiyatini oshirish va islohotlarning muvaffaqiyatli amalga oshirishda, so’nggi yillarda jamiyatimizning barcha sohalarda ulkan yutuqlarga erishishda munosib hissa qo’shganimiz, Vatan ravnaqi yo’lida ko’p yillik samarali va fidokorona hizmat qilganimiz, xalq farovonligi, ishlab chiqarish sohalarining rivoji va ushbu sohani zamonaviy talablar asosida modernizatsiya qilishdagi ishtirokimiz, bu sohaga ilg’or texnologiyalarni joriy etib, qulay investitsiyaviy sharoit yaratish, eksport salohiyatini rivojlantirish, jamiyatda xalqaro do’stlik va hamjihatlik aloqalalarini mustahkamlashdagi faol ishtirokimiz, yoshlarimizni istiqlol g’oyalariga sodiq, vatanparvar va sadoqatlilik ruhida tarbiyalashdagi ko’rsatgan hizmatlarimiz uchun berildi.
Djalolov Shavkat Amonovich orqali butun “AGROMIR GROUP” korxonalar guruhi jamoasi, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Muhtaram Shavkat Miromonovich Mirziyoyevga, ko’rsatilgan ishonch va kichik mehnatimizga bergan yuksak baholari uchun, chin dildan o’z tashakkurlarimizni izhor etamiz. Biz bundan keyin ham erishilgan yutuqlarni jadal oshirish va mamlakatimiz tomonidan yelkamizga yuklatilingan barcha vazifalarni quvonch bilan davom ettiramiz.

Обретя независимость, наша Республика начала своё становление, как государство с великим будущим. Главные достояния Республики: природные ресурсы, народ, стремящийся к развитию и улучшениям во благо страны. Именно это способствует усилению экономики.
Так, в связи с двадцати восьмилетием независимости Республики Узбекистан состоялось торжественное награждение Джалолова Шавката Амоновича, Председателя совета директоров Ассоциации «AGROMIR GROUP», компании, люди которой вносят огромный вклад в экономику страны.
Сегодня «AGROMIR» – это ряд предприятий по разработке, выпуску и дистрибуции продуктов здорового питания на фруктовой и овощной основе: натуральных соков и нектаров, соковых концентратов, фруктовых и овощных паст и пюре, виноградно-винодельческой продукции, плодоовощных консервов.
Орден был вручен за большие заслуги в укреплении независимости нашей страны, повышении ее экономического потенциала и успешном осуществлении реформ, достойный вклад в достижение больших успехов во всех сферах жизни нашего общества за последние годы, многолетний плодотворный и самоотверженный труд на благо процветания Родины и повышения благосостояния народа, модернизации производственных сфер и отраслей на основе современных требований, внедрения передовых инновационных технологий, создания благоприятного инвестиционного климата, повышения экспортного потенциала, активное участие в укреплении межнациональной дружбы и согласия в обществе, воспитании молодого поколения в духе патриотизма и верности идеям независимости, а также активность в общественной жизни.
Ассоциация "AGROMIR GROUP" в лице Джалалова Шавката Амоновича сердечно благодарит Президента Республики Узбекистан Мирзиёева Шавката Миромоновича за оказанное доверие и высокую оценку труда. Мы будем продолжать прикладывать максимум усилий, поддерживать и приумножать достигнутые результаты и выполнять задачи, возложенные на нас страной.